ISTANBUL M.I.C.E MANAGEMENT

Hayallerin ötesinde


Miami / Florida

Amerika’nın popüler turistik şehirlerinden biridir ve dünyanın dört bir yanını gezmeye meraklı seyahat ehlinin ajandasında yer alır. Amerikan sinemasını ve dizilerini takip edenlerin gözleri en azından Ocean Drive ve South Beach’teki sahneler sayesinde Miami’ye aşinadır. Ama bu sahneler nedeniyle Miami hafızalara daha çok eğlence yönüyle yerleşmiş. Gündüz başlayan hareketli hayat gece boyunca devam eder fakat siz Miami’nin deniz ve kumla sürüp tekrarlanan bir döngüden ibaret olduğunu sanmayın. Evet, Miami genelde delidolu bir yerdir ve eğlence, Amerikalının dünyasında adeta ketçap gibi hayatın her anına ve her olaya enjekte edilebilen bir iksir olduğundan, Miami’de de umulmadık şekillerle karşınıza çıkabilir. Mesela Wynwood’da binaların grafiti sanatçıları eliyle güzelce boyandığını görünce gülümsersiniz. Ama aynı boyaların Life in Color festivalinde insanlara püskürtüldüğünü ve herkesin tepeden tırnağa rengârenk dolaştığını görünce şaşırırsınız. Adam boyundaki tekerleklere sahip kamyonetlerin (Monster Truck) yarıştırıldığı yerlerden biri de Miami’dir. 
Bu şehri gezmeye nereden başlanır derseniz bizim cevabımz herkesinkiyle aynı olur: South Beach.


Kenya

Doğa Şöleni
Panoramik bir Nairobi turundan sonra safari için hazırız. Önce kısa bilgiler… Kenya, Afrika’nın en güzel milli parklarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Mara Nehri’nin suladığı ve Siria Kayalıkları’na sırtını dayamış olan Masai Mara, safari deyince Kenya’da akla gelen ilk yer. Serengeti Düzlüğü’nün kuzeyinde yaklaşık olarak 1500 kilometrekarelik bir alanı kaplayan bu rezerv, ziyaretçilerine bir doğa şöleni vaat ediyor. Bölgede, aslanından zebrasına kadar ömrünüzde görmediğiniz hayvan türlerine yaklaşma şansı bulabiliyorsunuz.
Nairobi’nin kuzeyinde kalan Rift Vadisi, Kenya’nın görülmeye değer yerlerinden biri. Naivasha Gölü’nde, volkanik bir kraterin etrafında yer alan Crater Lake Parkı’nda çok farklı kuş çeşitleri var. Burada aynı zamanda bol miktarda su aygırı da bulunuyor. Vadideki bir diğer hazine olan Hell’s Gate’te muhteşem doğa manzaralarını bisikletle ya da yürüyerek keşfedebilirsiniz. Burada kaya tırmanışı çok popüler. Özellikle Fischer’s Tower’a çıkarsanız, güzel görüntüler ödülünüz olabilir.


Japonya

Tokyo’da Bir Gezinti
Tokyo, insanların bilinmeyen karşısındaki korkusunu yenmesi gerektiği ve yenebileceği, gönlünce dolaşabileceği (güvenli) bir şehir. Küçük mağazalardan antik mabetlere ve şehre özgü yemeklerin yer aldığı restoranlara dek pek çok cezbedici turistik yerle karşılaşacaksınız.
Gastronomi dünyasının zirvesine oturan Tokyo, üç Michelin yıldızına sahip 13 restoranıyla gurur duyuyor. Jetlag’ı avantaja çevirin ve 400’den fazla restoranın yer aldığı Tsukiji balık pazarına gelerek güne erkenden başlayın.Etkileyici Omotesando semtinin sonlarına geldiğinizde Nezu müzesini göreceksiniz. 1941 yılında kapılarını açan müzede, 7 binden fazla – Japon ve Asyalı, modern dönem öncesi – sanat eseri bulunuyor. Müzenin mimar Kuma Kengo’nun tasarladığı binası ise şaşırtıcı derecede modern. İçindeki Japon bahçesi bile ziyaret edilmeyi başlı başına hak ediyor. 
Omotesando’dan çıkıp yol üstündeki kahve dükkanlarına uğrayarak Meiji tapınağına gitmek mümkün. Yol üzerindeki Cat Sokağı’nda, sokak modasının kalbi olan The Roastery’nin lezzetli kahvelerini tatmak da hoşunuza gidebilir.Manevi yolculuğunuzda sizlerleyiz

Ümre

  • Manevi yolculuğunuzda sizlerleyiz

  • Kapalı gruplara özel seyahatler

  • Uçak bileti, otel, ulaşım hizmetleri

  • istanbul m.i.c.e ekibi ile 7*24 kesintisiz hizmet

  • Vize hizmetleri

  • Dini rehberlik hizmetleri (Kadın katılımcılar için Medine’den Mekke’ye kadın dini rehber)

  • Grup veya münferit liderlik hizmeti